HISTORIE

Historie společnosti Isopan začala již dávno. Podnik se zrodil v Itálii a rozrostl se na mezinárodní úrovni tak, že se stal druhým největším výrobcem izolačních panelů na světě.

 

Dlouhá cesta k vedoucímu postavení v mezinárodním kontextu

70. léta:
V roce 1974 byla založena společnost Mediterranea S.p.A. se sídlem v Miláně, první výrobce kovových izolačních panelů pro oblast výstavby v Itálii. Rok poté se přejmenovala na Isopan.

80. léta:
V roce 1988 Manni Group koupila společnost Patrica (Frosinone). Vedení společnosti od samého začátku stanovilo pro Isopan strategický plán vývoje, jehož cílem je zlepšovat a posilovat pozici této značky v rámci italského trhu izolačních panelů.

90. léta:
Výsledky společnosti Isopan byly vynikající: podnik se stal známějším a rozšířil řadu nabízených výrobků a služeb. Investice podpořily výrobu trapézových plechů, klempířských prvků a příslušenství pro panely.
Na konci tohoto desetiletí Manni Group projevila silnou tendenci k internacionalizaci, týkající se hlavně business sektoru společnosti Isopan, což umožnilo více příležitostí pronikání do zahraničí.

Od roku 2000 do dnešního dne:
V roce 2001 společnost Isopan otevřela první zahraniční výrobní závod v Tarragoně ve Španělsku (Isopan Iberica), jehož cílem bylo rychleji a účinněji odpovídat na rostoucí evropskou poptávku. Rok poté posílila výrobu panelů v Itálii výstavbou a uvedením do provozu nového výrobního závodu v Trevenzuolu (Verona) vybaveného nejmodernějšími zařízeními pro výrobu speciálních panelů.

V následujících letech došlo k otevření dalších výrobních závodů: v Rumunsku (2007, Isopan Est), kde značka byla již dobře zavedená díky exportu z Itálie a což umožnilo získat významný podíl na trhu v oblasti průmyslových staveb, chladicím sektoru a sektoru obytných domů, v Německu (2012, Isopan Deutschland), v Rusku (2015, Isopan Rus, sídlo ve Volžském –Volgograd) a v Mexiku (joint venture Isocindu v Silao – Guanajuato).

CZ © 2016 Manni Group S.p.A | DIČ 00286420609